Nezisková organizace PresHranice z.s. má za cíl vytváření a realizaci projektů, které na základě mezinárodní spolupráce poskytují rozvojovou a humanitární pomoc zaměřenou na cílové oblasti na Slovensku, v Rumunsku a Zakarpatské Ukrajině.


Projekt přímo navazuje na dlouhodobé humanitární působení jeho zakládajících členů v oblasti školství a ochrany lidských práv v romských osadách na Slovensku, Ukrajině a v Rumunsku. Trend přinášení všech druhů pomoci do těchto sociálně vyloučených oblastí je i nadále nosným pilířem celého projektu.


V případě Zakarpatské Ukrajiny se jedná zejména o rozvoj turismu, který nejenže přináší do této chudé země peníze, ale zároveň poskytuje pracovní příležitosti pro místní obyvatele. Dále pak organizování a realizace materiální pomoci hasičským stancím a ostrahám národních parků v Zakarpatí, výměnných pobytů záchranářů a celkového zvyšování možností vzájemného poznávání mezi obyvateli České republiky a tohoto nádherného koutu Ukrajiny, který ještě v relativně nedávné době byl součástí naší vlasti.

2018.12.30

PřesHranice: TAK TROCHU JINÁ PF
Přišla nám včera z Ukrajiny.
Kdo ví od koho, ten odpoví ???
Svět je plný zázraků. Máme převelikou ... See more

2018.12.24

Nějakým způsobem, nejen o Vánocích, ale po celý dlouhý rok, radost obdarovávat druhé, je radost, která se k Vám vrací zpět.
Přejeme ... See more

Ось цією колядкою вітаємо усіх християн по всьому світі, хто святкує Різдво 25 ... See more

2018.12.18

PřesHranice: VÝROČÍ ÚMRTÍ VÁCLAVA HAVLA

Václav Havel, který zemřel před 7 lety, měl lví podíl na návratu České republiky do společenství svobodných států. Dokázal si získat ... See more

« 2 of 17 »

Projekty PřesHranice z.s.

Transparentní dárcovský účet PřesHranice z.s.

115-277280287/0100  (komerční banka)

variabilní symbol 0101 – podpora organizace, zpráva pro příjemce: jméno příjmení dárce

variabilní symbol 0202 – hasiči Mizhirje, zpráva pro příjemce: jméno příjmení dárce

variabilní symbol  0303 – projekty v osadách Volovec, Svaljava, zpráva pro příjemce: jméno příjmení dárce

variabilní symbol  0404 – projekty Slovensko, zpráva pro příjemce: jméno příjmení dárce

variabilní symbol  0505 – fotoobrazy, zpráva pro příjemce: jméno příjmení dárce

10648490_734829443220984_479906822140688470_o

RADIM KUPEC

Humanista, reportér, fotograf, cestovatel, dobrodruh, který se toulá po zakarpatských horách s turisty a ve volném čase organizuje humanitární projekty, které pomáhají dětem v primitivních romských osadách. Aktivně se zasazuje v případech porušování lidských práv doma i v zahraničí, je právním zástupcem poškozeného v případě dětí, brutálně týraných Košickými policisty, dále pak iniciátorem akce „SOS SLOVENSKO“, která se snaží blokovat násilné policejní razie do Romských kolonií na východním Slovensku a pomáhá jejich obětem.

Je spoluzakladatelem z.s. PresHranice.EU.a Head managerem Tanskarpatia.czVede projekt Transkarpatia Offroad Expedition a podílí se na všech ostatních produktech.

Je členem Amnesty International.
Většinu svých projektů na Ukrajině provádí pod záštitou MZV-Generálního komzulátu ve Lvově.

Aktivně spolupracuje se Zakarpatskou horskou službou a DSNS.
Pro Ukrajinské hasiče a záchranné sbory pořádá humanitární sbírky.
V roce 2012 inicioval smluvní spolupráci mezi Jihomoravskými a Zakarpatskými hasiči, na základě které je poskytováno školení zakarpatských hasičů v ČR a dále pak je na ukrajinskou stranu poskytována ze strany HZS JMK materiální pomoc ve formě techniky a ochranných pracovních pomůcek.

Partneří